יציקת בטון

בתהליך יציקת בטון ישנם מספר שלבי ביצוע. ראשית, מתבקש לבדוק כי ישנם לפחות 10 ס"מ של עומק לצקת בהם בטון. במקרים מסוימים יהיה עניין גם לחפור. השלבים שלבים אחרים כוללים העברת תשתיות, ושלבים אחרים יכללו את היציקה עצמה המתבצעת על ידי משאית בטון או משאבת בטון. התהליך יסתיים בהנחת ניילון למניעת בריחת נוזלים והקפדה על תבנית מתאימה לסוג העבודה שתעמוד בעומסי יצירת היציקה.

מספר מאפיינים להתחלת תהליך יציקת בטון

כדי להתחיל תהליך של יציקת בטון ולוודא שהוא עומד בציפיות, מתבקש לתחום את השטח על ידי יצירת מסגרת עם כמה קרשים. מדובר על שלב רלוונטי, שכן הוא יכול להשפיע ואף לגדר את מידות היציקה. השלב מתרחש טרם היציקה עצמה, ומתבקש לפלס את המסגרת הזאת וזאת כדי למנוע מבטון לחדור דרכה.

מדובר בשלב שיש לו חשיבות במקרים בהם יציקה של בטון מתרחשת בחלל חיצוני. כמו, חצר. לאחר מכן יהיה ניתן לגשת לשלבים הבאים. הדבר יאפשר להגשים משטח בטון מסוים שיכול להתאים למחסן בגינה, או כרצפה בשטח הגינה או למטרות אחרות. במקרה של האפשרויות שתיארנו, המחיר יכול לנוע בין 150-250 ₪ עבור מטר רבוע. באם באמת יוצקים בטון על חול, מתבקש לעשות שימוש בניילון שיכול למנוע חדירת נוזלים. באם המשטח הוא קשיח יותר כמו בטון/אספלט וכו', אפשר לוותר על הנחת ניילון.

יציקת בטון לבן

כאמור, יציקת בטון יכולה לאפשר משטח בטון. כיום, ישנו בטון לבן ויש שיגידו שמדובר בטרנד בעולם האדריכלות בגלל המראה המיוחד שלו, שיכול כמו לייצג טוהר ויוקרה ואינו "משעמם" כמו אפור. אלא ששום צבע אינו משעמם אם יודעים להעריך אותו. בכל מקרה, הלבן קיים. יתרה מכך, הצבע הלבן יכול להיות מאוד רלוונטי לעיטור מבנים וזאת כי ביכולתו להחזיר את קרני אור השמש. ובכך לתמוך באיכות הסביבה, לפי דעות של אנשים מסוימים. בטון לבן הוא תוצאה של יציקה של בטון לבן.

יציקת בטון בעירוב פלדה ליצירת בטון מזוין

כך או כך, לא משנה איזה סוג בטון רוצים ליצור – באם מדובר בעבודת בטון שנעשית היטב, ייתכן שיהיו מעורבים בה מוטות ו/או רשתות מפלדה. וזאת כדי ליצור בטון מזוין, שביכולתו לעמוד באופן משופר כנגד עיוותים כמו גם סדקים ולהחזיק מבנה חזק ויציב.  תהליך יציקת בטון אמור להיעשות באופן רציף, מבלי הפסקה עד השלמת החלק המתוכנן. תוך כדי היציקה יש עניין להרעיד את הבטון המוחדר לתבנית, וזאת כדי לוודא יישורו באופן אחיד, בלי כיסי אוויר ואזורים ריקים. בטון שמקבל זמן להתקשות זה בטון שיכול להתחזק.

במסגרת יציקת בטון אפשר שיהיה שימוש בחומרים של ניילון, מלט, רשת ברזל, טיט, חצץ, מים, מוטות ברזל 10, מסמרי 10 לעץ, לוחות עץ, מיכל לערבוב בטון, מעדר, פטיש, מאלז, את חפירה, משאית ו/או משאבת בטון וכיוצא בזה.